نوع مقاله : مقاله علمی - پژوهشی

نویسنده

دانشکده فنی دانشگاه گیلان

چکیده

دانش آموختگان رشته های مهندسی، بازاریابی، حسابداری و طراحی صنعتی برای طراحی و توسعه جدید و پیشرفته در صنعت ساخت با چالش هایی مواجه هستند. شرکت های پیشرو بیش از یک دهه است که از گروه های مختلف علمی برای تحقیق این هدف استفاده کره اند، اما به ندرت راه سومی برای اطمینان یافتن از اینکه آیا این دانش آموختگان مهارت های لازم را برای ایقای نقش در چنین گروه هایی دارند، در برابر آنان وجود دارد. از آنجایی که حرفه مهندسی بر مبنای علم و هنر استوار است، شخص با استعداد و ایده آل کسی است که تربیت دانشگاهی رسمی را با تجربه های عملی همراه سازد. تجربه می تواند از تحصیل در دانشگاه یا غیر از آن بدست آید. مهم تر از همه آموزش محور جامعه اطلاعاتی است. اکنون زمان آن رسیده است که بحث کردن درباره اصلاحات ممکن و دنبال کردن راهکارهای محافظه کارانه و محتاطانه را کنار بگذاریم و به جای آن با وسعت نظر بیندیشیم و شجاعانه جهت گیری های جدیدی داشته باشیم تا مدل های متداول را به شیوه های مبتکرانه و شای رادیکال تبدیل سازیم . در این مقاله فایده های تشکیل گروه های علمی مختلف تحلیل می شود. چالش ما اطمینان یافتن از این مسئله است که ما سرنوشت خود را با توسعه دیدگاه جدید در آموزش مهندسی رقم می زنیم. در این تحقیق به طور خلاصه بیان می شود. که استفاده از این روش ها تأثیر بسیاری بر دانشجویان دارد. فواید بهره گیری از این روش ها هم از نظر آکادمیک و هم از نظر کسب مهارت های ارتباط و مدیریتی چشمگیر هستند. این تحقیق در زمینه روش شناسی برای یافتن روش های تدریس مفید و مؤثر صورت گرفته است. روش ها برای پربارکردن تجربه های دانشجویان در بهبود عملکرد آکادمیک و احساس رضایت آنها بیان شده اند. این مقاله با ادغام دو دهه گذشته حاصل شده، به رشته تحریر درآمده است تا یک رویکرد دانشگاهی استراتژیک برای بهبود همه حوزه های آموزش مهندسی توسعه یابد. یکی از عوامل مؤثر در این زمینه، ایجاد همکاری بلند مدت بین صنعت و دانشگاه است.

کلیدواژه‌ها

عنوان مقاله [English]

New Visions in Engineering Education: Breaking from Conventional Models in Creative Approaches

نویسنده [English]

  • A. Khodaparast

چکیده [English]

In this paper, the authors reviewed and analyzed the benefits encountered in forming multidisciplinary teams. The challenge is to ensure that we, as educators, choose our own destiny by developing a new vision in engineering education. The researchers outlined that these methods have a considerable impact on students. The benefits are considerable, both academically and acquiring management and communication skills. The present article is an investigation into teaching methods and methodology. Methods are reported to enrich students, experiences, thereby improving thir academic performance and sense of satisfaction. The authors seek here to contribute to the family of educators with some new ideas that have emerged from the experiences gained over the last two decades. This revision is useful for recognizing what it is exactly needed to be performed to improve the talent of graduated engineers.
One of the strategic faculty approach for such development is the element of constracting a long – term industry education partnerships.

کلیدواژه‌ها [English]

  • Engineering education
  • Creative model
  • New vision