اخبار و اعلانات

انتشار شماره جدید خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران

خبرنامه شماره 32 انجمن آموزش مهندسی ایران منتشر شد.   خلاصه خبر

مطالعه بیشتر

ششمین همایش بین المللی آموزش مهندسی ایران

ششمین همایش بین المللی آموزش مهندسی ایران همایش بین المللی آموزش مهندسی ایران (IICEE) کنفرانسی است که هر دو سال یک بار با هدف ارائه نوآوری های پژوهشی در زمینه آموزش مهندسی برگزار می شود. IICEE 2019  با موضوع اصلی "گذر از کمیت به کیفیت در آموزش مهندسی" ششمین همایش در این زمینه بوده که دانشگاه فردوسی مشهد مفتخر به میزبانی آن در سال 1398 است.

مطالعه بیشتر

انتشار خبرنامه شماره 4 کرسی یونسکو در آموزش مهندسی

خبرنامه شماره 4 کرسی یونسکو در آموزش مهندسی منتشر شد.   خلاصه خبر

مطالعه بیشتر

ویژه نامه آموزش مهندسی به زبان انگلیسی

فصلنامه آموزش مهندسی ایران در نظر دارد هرساله یک ویژه نامه پیرامون محورهای آموزش مهندسی و علوم به زبان انگلیسی منتشر کند. خواهشمند است در صورت تمایل مقالات خود را در این زمینه به سامانه فصلنامه ارسال نمایند.

مطالعه بیشتر

شاخه انجمن آموزش مهندسی در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی،

پس از تصویب شاخه انجمن آموزش مهندسی در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، ریاست محترم هیأت مدیره انجمن آموزش مهندسی، جناب آقای دکتر فرجی دانا،  نشستی با جمعی از اعضاء هیات علمی آن دانشگاه ترتیب داده و در آن نشست، ضمن معرفی فعالیت های انجمن، مطالبی در خصوص لزوم پرداختن به مقوله آموزش مهندسی ایراد نموده اند. با عطف توجه به تصویب شاخه انجمن آموزش مهندسی در دانشگاه شیراز از مدتها قبل،  به نظر می رسد چنین نشستی با اساتید دانشکده های مهندسی دانشگاه شیراز می تواند نقطه عطفی برای بازخوانی فعالیتها و ایجاد تحرک مضاعف در اعضاء ارزیابی گردد. چنانچه حضرت ...

مطالعه بیشتر

تمدید رتبه علمی ـ پژوهشی فصلنامه

طبق مصوبه یکصدو نودو نهمین جلسه شورای پژوهشی مورخ 1396/12/6 با تمدید رتبه علمی ـ پژوهشی فصلنامه آموزش مهندسی ایران موافقت به عمل آمد. جهت اطلاع، طبق ماده واحده «نحوه اعتبار گذاری نشریات فرهنگستان ها ی جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه 267 مورخ 1393/1/19  شورای عالی انقلاب فرهنگی» به فرهنگستان اجازه داده شده است در خصوص رتبه بندی نشریات خود اقدام نمایند. با این تأیید، مجوز نشریات مزبور از نظر کمیسیون های نشریات وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز مصوب و معتبر تلقی خواهد شد.  

مطالعه بیشتر

معرفی کتاب های جدید

کتاب جدیدی جهت درج در این بخش دریافت نشده است.

مطالعه بیشتر

نتایج انتخابات دوره چهارم هیأت مدیره و بازرسان و مصوبات مجمع عمومی نوبت دوم انجمن- 31 خردادماه

نتایج انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن و همچنین مصوبات مجمع به شرح زیر اعلام می گردد: اعضای هیأت مدیره اصلی: رضا فرجی دانا، حسین معماریان، سعید سهراب پور، علی اشرفی زاده، علی مقداری، محمود کمره ای وملودی خادم ثامنی اعضای هیأت مدیره علی البدل:  حسین ساسانی و محمود موسوی مشهدی  بازرسان اصلی: جعفرتوفیقی و عباس بازرگان بازرس علی البدل: مسعود یحیایی مصوبات مجمع - گزارش هیأت مدیره، خزانه دار و هیأت بازرسان مورد تأیید قرار گرفت. روزنامه کثیرالانتشار روزنامه اطلاعات تعیین شد. - میزان حق عضویت دانشجویی مبلغ 250.000 ریال، اعضای پیوسته و وابسته  ...

مطالعه بیشتر

چاپ ویژه نامه آموزش از راه دور

فصلنامه آموزش مهندسی ایران در نظر دارد یکی از شماره های خود را به ویژه نامه ای با موضوع «بررسی آموزش از راه دور (برخط)" اختصاص دهد. از علاقمندان خواهشمندیم در صورت تمایل مقالات خود را در این زمینه به سامانه فصلنامه ارسال نمایند.

مطالعه بیشتر